Důležité informace

Tábor je určen pro děti ve věku od 6 let. Horní hranici určuje ukončení školní docházky, nejvíce však 16 let. Ubytování je ve stanech s podsadou, postel s matracemi. Strava z vlastní táborové kuchyně. U mladších dětí doporučujeme pobyt se starším sourozencem, nebo kamarádem. Kolektiv pracovníků tvoří kvalifikovaný personál složený z učitelů mateřských, základních a vysokých škol, studentů a jiných pedagogických pracovníků. Zdravotní dozor vykonává kvalifikovaný zdravotní personál. Další informace si vyžádejte na telefonních číslech, které najdete na stránce „Kontaky“.

Rovněž nedoporučujeme dávat dětem s sebou mobilní telefony. K zakladním pravidlům našeho tábora patří to, že je děti nemohou během žádného programu používat, jako ostatně i pracovníci tábora. Pokud nesouhlasíte s tímto pravidlem, neposílejte prosím přihlášku. Výjimkou v používání mob. telefonu jsou hlavní vedoucí tábora a hospodář zajišťující zásobování. V případě nutnosti volejte na čísla uvedená v kontaktech. Uvědomte si prosím, že na táboře není možno zabezpečit proti krádeži žádné cenné věci kromě pěněz, ty lze uschovat u hlavního vedoucího v zamykatelném boxu. Jakákoliv elektronika ve stanu velmi trpí, je zde vysoká vlhkost, vysoká teplota a podobně.

Nenavštěvujte, prosím, děti v táboře, pokud to není nezbytně nutné. V žádném případe Vám nebudeme bránit Vaše děti navštívit, avšak dle našich zkušenoští právě tyto návštěvy výrazně narušují táborový program. Pokud ale chcete návštěvu dětí uskutečnit, domluvte se prosím předem s vedením tábora. Nedávejte dětem cenné předměty! Kapesné postačí ve výši 300,-Kč.

Neposílejte potraviny podléhající rychlé zkáze. Děti dostávají dostatek vyvážené stravy doplněné jak ovocem a zeleninou, tak i různými sladkými odměnami a podobně. Nejhorší kombinace, která téměř jistě vede k tomu, že dítě skončí na ošetřovně je kola nebo kofola s bramborovými lupínky. Važte prosím když už balík budete posílat, co dětem posíláte. Nic z toho co jim pošlete, nejsme schopni nikde uschovat. Z našeho pohledu je lepší poslat pět dopisů, které udělají dětem radost a na které se těší, než jeden balík s čímkoliv.

K odjezdům a příjezdům se, prosím, dostavte vždy včas.

Co s sebou?

Tím, že dítě dobře vybavíte na dětský tábor, umožníte mu radostné prožití prázdninové rekreace.

Povinná výstroj:

 Spací pytel, pláštenka, holínky! tzv.nepromokavé boty opravdu nestačí!!, boty na turistiku, karta ZP, léky – pokud je dítě potřebuje.


Doporučená výstroj:


Deka, polštářek, 2 košile, 2 mikiny, 4 trička, 10 páru ponožek, teplé ponožky, kecky nebo botasky nejlépe dvoje, lehkou obuv (pantofle), plavky, osobní a noční prádlo, svetr, krátké kalhoty, teplákovou soupravu, lehkou a teplou bundu, toaletní potřeby, kapesníky, 2 ručníky, náhradní knoflíky, šicí a psací potřeby, tkaničky, baterku, chlebník nebo podobná taška přes rameno nebo na záda, jídelní misku třídílnou (ešus), hrnek, jídelní příbor, polní láhev, krém na opalování, repelent, kapesní nuž, pokrývka hlavy, hudební nástroj, šátek, starší bílé tričko na batikování, sluneční brýle, igelitovou tašku na špinavé prádlo.

Vše doporučujeme balit do staršího kufru, lépe se vleze dětem pod postel než například krosna a lépe se v něm udržuje dětem pořádek. Nedoporučujeme skořepinové kufry s vyšší výškou, nevlezou pod postel!!!!

Rovněž doporučujeme dát do kufru seznam věcí, které má dítě sebou a pokud to jde, tak většinu věcí označit, podepsat a pod.

Co děti nepotřebují:

Větší finanční obnos než je doporučeno. Známky na dopisy (platíme přímo na poště, stačí tedy zaplatit s kapesného). Větší nůž než je standardní kapesní. Cigarety, zapalovače a sirky. Ani alkohol o kterém při nalezení tvrdí, že je pro vedoucí. Mobilní telefon (viz.“Důležité informace“) nebo tablety, notebooky. Elektronické hračky a jinou elektroniku, která na stanovém táboře dosti trpí a navíc ji není možno nikde zabezpečit proti poškození nebo zcizení.