Vladimír Najda

Vladimír Najda

No potěš protěž. Tak tady mě máte. Vrchní zásobovač. Pošťák. Údržbář. Takový Ferda mravenec, práce všeho druhu. K tomu večer hraji u ohně na kytaru, pokouším se o zpěv a taky občas vypomůžu při hrách. Na tábory jsem jezdil už v době kdy byli pionýrské a pořádalo je ROH. Bez mé účasti na třetím turnusu se neobešly žádné prázdniny na základní škole. A nevynechal jsem je vlastně po celou dobu co jsem navštěvoval školy. I když od té střední už jsem si hrál na vedoucího. Pak nastala drobná mezera, kterou jsem porušil asi před dvaceti lety kdy jsem začal jezdit sem do Zubří, ale to už jako pomocník v kuchyni a hospodář. A před šesti lety jsem tuto aktivitu obnovil abych vyplnil prázdniny svému synovi který s námi jezdí už od dvou let. Vzpomínám přitom na mládí když jsme taky často neměli teplou vodu, myli jsme se ve studánce a topili v kamnech. Bez hloupých mobilů a elektřiny. A jak nám bylo fajn. Opisovali jsme si zpěvníky, běhali po lese, učili se stopy, orientaci podle mapy a šifrování a každý večer zpívali u táboráku a opékali špekáčky. Teď se snažím přesvědčit ty mladé že to bylo super a nic nám nechybělo.